Napište nám lekarna@lekarnanova.cz

Čas na detoxikaci těla

Jak dlouho?

Názory na tuto otázku se různí – někdo tvrdí, že stačí týden, jinde se uvádí, že doba pro celkové očištění organismu je 28 dní. V tomto případě je na nás, jak dlouho dobu si zvolíme, protože i týdenní detoxikace je pro náš organismus přínosná a výsledky svého snažení na sobě můžeme pozorovat už od prvního dne.

 

Jak začít?

Opět se setkáváme s mnoha variantami, ze kterých si můžeme vybrat. Někdo doporučuje jednodenní půst, kdy pijeme jen čistou vodu a bylinné čaje.
Další doporučuje pití ovocných a zeleninových džusů, v nejlepším případě doma připravených, jelikož kupované obsahují přidané cukry. Nebo prostě jen obměnit svůj dosavadní jídelníček o více zeleniny a ovoce, jíst více ryb a zkoušet také nové potraviny, které se mohou stát i součástí našeho normálního jídelníčku.
Pro někoho je důležité si vše naplánovat a sepsat, co bude jíst a pít který den, a vše si připravit, aby na poslední chvíli se staženým žaludkem nehledal v regálu obchodu něco zdravého.
Každý to máme jinak a každý si to uděláme po svém, to je na tom to hezké.

Autor: Lékárna NOVA

Další články

Jsme tým lékárníků, kteří den co den pomáhájí lidem všech věkových kategorií s jejich zdravotními potížemi. Nejčastější problémy a jejich řešení jsme pro vás sepsali do článku